Areas of Expertise

  • IT - Database Administration
  • IT - DataWarehouse & BusinessIntelligence

  • IT - Architecture
  • IT - Application Support
  • IT - Design (Graphics)

  • IT - System / Network Administration
  • IT - Management / Project Management
  • IT - Quality Assurance / Testing

  • IT - Business Analysis
  • IT - Consultancy
  • Telecom Engineering

  • IT - Hardware
  • IT - Marketing
  • IT - Sales

  • IT - Business Development
  • Automation
  • Finance

  • Human Resources
  • IT - Audit / Security
  • Office management / Administration

  • IT - Management / Executive Management
  • IT - Team Leading / Coordination
  • IT - SAP Consultancy/Development

Open Jobs

.Net Developer (Payment Services)

Clientul nostru este o companie care activeaza in Romania din 2009 si ofera servicii de tip self-service persoanelor fizice. In momentul de fata suntem in cautarea unui .Net Developer pentru echipa lor care sa fie o persoana cu potential si care isi doreste sa avanseze pe plan profesional.

Cerinte:

- Cunoasterea tehnologiilor: .NET 4.5, C#, WPF, WCF, MVC/MVVM, Angular, HTML, CSS, Javascript, WebAPI, Servicii SOAP / REST, MSQL Server, Visual Studio, OOD, OOP;
- Minim 3-4 ani experienta in .Net Development;
- Capacitate de a intelege si implementa fluxuri si procese diverse;
- Cunostinte de proiectare si interogare a bazelor de date relationale. (MS SQL SERVER 2012)
- Cunostinte de versionare GIT.
- Reprezinta avantaj experienta IaaS, PaaS and Private Cloud Providers - Azure, Amazon, Google, etc.
- Constituie un avantaj experienta in server administration Windows / Linux.

Responsabilitati:

- Dezvolta si implementeaza module noi in cadrul solutiei existente.
- Evalueaza si recomanda modificari la cerintele actuale si viitoare ale sistemului.
- Inovarea si imbunatatirea aplicatiilor curente prin implementarea de solutii optime.
- Intretine si testeaza programele dezvoltate;
- Participa la sedintele de analiza ale departamentului dezvoltare in vedere identificarii solutiilor optime.
- Capacitate de lucru in echipa + coordonarea dezvoltarii taskurilor.

Beneficii:

- Acces la tehnologii microsoft + training material in cadrul MPN;
- Fructe proaspete zilnic;
- Abonament servicii medicale;
- Cultura organizationala orientata catre profesionalism si performanta;
- Colectiv dinamic si motivat;